Jurapark w Krasiejowie

W ostatnich latach rośnie w Polsce zainteresowanie parkami rozrywki oraz parkami tematycznymi. Są one doskonałym uzupełnieniem oferty turystycznej dlatego tez wiele miejscowości postawiło na ich budowę. Jedną z nich jest wcześniej nikomu prawie nieznany Krasiejów w województwie opolskim. Powstał tutaj młodszy brat sławnego bałtowskiego Juraparku.

Tutejszy park powstał na podbudowie prac wykopaliskowych, jakie od kilkudziesięciu lat prowadzone były w tym rejonie. Odkopano tu duże skupiska triasowych kręgowców oraz kości prehistorycznych płazów i gadów. Działania prowadzące do całościowego przebadania krasiejowskiego stanowiska nabrały tempa w pierwszych latach XXI wieku. Wtedy też w ramach pracy magisterskiej powstawać zaczęły pierwsze modele odkopanych tu zwierząt. Tak zaczęła się historia tutejszego Juraparku.

Dziś jest on sporym kompleksem składającym się ze ścieżki dydaktycznej, na której prezentowane są naturalnych rozmiarów modele dinozaurów, muzeum stojącego na czynnym cały czas stanowisku wykopaliskowym oraz tak zwanego tunelu czasu, gdzie poznać można historię Ziemi od Wielkiego Wybuchu. Na specjalnych ekranach obserwować można kolejne etapy tworzenia się mórz i kontynentów, wypiętrzania łańcuchów górskich, a wreszcie pojawiania się istot żywych.

Jednak wizyta w Juraparku w Krasiejowie to nie tylko edukacja ale także wspaniała rozrywka. Na najmłodszych czekają plac zabaw z licznymi ciekawymi ale jednocześnie bezpiecznymi urządzeniami, oraz szalony świat zjeżdżalni, gdzie można szaleć na różnorodnych obiektach. Na koniec emocji dostarczy kino 5D, które przenosi widza w sam środek wyświetlanych filmów. Możemy nie tylko widzieć obraz i słyszeć dźwięki ale także czuć różnorodne zapachy czy odbierać wrażenia dotykowe.

Jurapark w Krasiejowie to wspaniałe miejsce na rodzinny wypad z dziećmi, które na pewno nie będą się tu nudzić.