Mega Park Grudziądz

Grudziądz można śmiało nazwać jednym z najbardziej rozrywkowych miast w całym województwie kujawsko-pomorskim. Choć wjeżdżając do centrum zachwycą nas raczej zabytkowe kamieniczki oraz wąskie średniowieczne uliczki to już wyjeżdżając na obrzeza przeniesiemy się w prawdziwy świat z dziecięcych marzeń.

Przy południowych granicach miasta, nad jeziorem Rudnickie Wielkie mieści się bowiem Mega Park. To jedno z największych centrów rozrywki w regonie. Poszerzana co roku oferta powoduje, że nawet ci, którzy odwiedzili je już raz przyjeżdżają ponownie by skorzystać z nowych atrakcji. W tej krainie zabawy można spędzić cały dzień i się nie nudzić. I choć park przeznaczony jest przede wszystkim dla najmłodszych to przyjeżdżający z nimi rodzice na pewno poczują chęć powrotu do czasów beztroskiego dzieciństwa.

Główną część Mega Parku stanowi miasteczko westernowe. Wchodząc za jego bramę przenosimy się do świata dzikiego zachodu. Są tu wszystkie budynki znane z opowieści od kowbojach, a więc saloon, więzienie z urzędem szeryfa, sklep, bank ora hotel. Zobaczyć można pokaz pojedynków rewolwerowców, pogoni za bandytami czy transportowania więźnia. Wchodzący do miasteczka mogą tez spróbować swoich sił w kowbojskich konkurencjach takich jak jazda na byku, rzut lassem, strzelanie z pistoletów czy łuku. Aby lepiej poznać rzeczywistość dzikiego zachodu najlepiej odwiedzić muzeum, gdzie zgromadzono liczne eksponaty z nim związane. Nieco z boku znajduje się niewielka wioska indiańska oraz fort amerykański pokazujący jak wyglądało życie poza miasteczkami. Tu z kolei można spróbować wypłukać swoją własną bryłkę złota. Na koniec zwiedzania w amfiteatrze można obejrzeć show przedstawiający perypetie Lucky Luck’a  i braci Daltonów. 

Kolejną część Mega Parku stanowi safari. Zgromadzono tu modele zwierząt jakie można spotkać w Afryce. Każda figura opatrzona jest informacjami dotyczącymi ich życia. Uzupełnieniem tej wystawy są zagrody pokazowe, w których można zobaczyć żywe zwierzęta, miedzy innymi strusie, lamy czy wielbłądy.

Tuż obok safari znajduje się jurajska ścieżka dydaktyczna gdzie prezentowane są ruchome modele dinozaurów. Stąd z kolei już tylko kilka kroków do krainy bajek, baśni i legend oraz części zamieszkałej przez znanych z kreskówki Flinstonów. Na obrzeżach parku ulokowały się zaś lunapark oraz liczne dmuchane zjeżdżalnie, strzelnice i karuzele. W takim miejscu naprawdę nie sposób się nudzić.