Aktualności:
Piknik Lotniczy w Nowym Targu 20 Sierpień 2012 o 9:01

Weekend 18-19 sierpnia w Nowym Targu bezsprzecznie należał do jednych z ciekawszych w tym sezonie za sprawą Pikniku Lotniczego organizowanego przez Aeroklub Nowy Targ. Impreza ta jest jedyną tego rodzaju na Podhalu. Co roku w sierpniu powoduje, że niebo nad Miastem wypełnione jest dźwiękiem silników i świstem powietrza przecinanego przez skrzydła.

Chociaż planowano oficjalne rozpoczęcie na godzinę 14.00 to już od 10 rano na płycie lotniska pojawili się pierwsi goście, którzy mogli obserwować pokazy modelarskie oraz skoki spadochronowe. Mogli oni obejrzeć latające zabytkowe samoloty oraz współczesne samoloty akrobatyczne. Tuż przed otwarciem na niebie pojawiły się : DH Tiger Moth, British Taylorcraft Auste czy Piper Cub.

O godzinie 14.00 prezes Aeroklubu Nowy Targ oraz Burmistrz Miasta uroczyście otworzyli Imprezę..

Główną atrakcją tegorocznej były pokazy akrobatyczne Grupy Żelazny- jedynej w Polsce cywilnej grupy akrobatycznej. Goście mieli okazję podziwiać ich kilkakrotnie przez cały weekend a każdy z występów był oklaskiwany przez kilka minut.

W sobotę publiczność miała również okazję oglądać niesamowite akrobacje na szybowcu SZD Perkoz oraz pokaz zrzutu balastu wodnego za pomocą ASG 29. O zmroku na niebie pojawiły się balony na ogrzane powietrze a amatorzy powietrznych atrakcji mogli z ich pokładu obserwować widoki.

O 15.30 grupy rekonstrukcyjne zaprezentowały Bitwę pod Wysoką a na płycie lotniska pojawiły się zabytkowe samochody Tatrzańskiego Klubu Motoryzacyjnego z Zakopanego, które zgromadzeni mogli podziwiać przez cały czas trwania Imprezy.

Po południu na plenerowej scenie wystąpiła Ania Dudek – wokalistka zespołu Green Street Project, znana szerszej publiczności jako uczestniczka X Factor oraz finalistka IV edycji Mam Talent. Ania Dudek wykonała covery utworów m.in. Alicii Keys i zostały one przyjęte z takim entuzjazmem przez widzów, że musiała wykonać dodatkowe na bis.

Niebywałe emocje wśród publiczności wzbudził również pokaz mody Anety Larysy Knap- wybitnej projektantki mody, której główną inspiracją są stroje góralskie.

Około godziny 19.00 prezes Aeroklubu pojawił się ponownie na scenie aby wręczyć nagrody uczestnikom II SRMP i wraz z sędziami dokonał oficjalnego zakończenia zawodów.

Niedziela była również pełna wrażeń. Podobnie jak w sobotę od 10.00 nad lotniskiem odbyły się pokazy modelarskie oraz skoki spadochronowe a o 12.00 na niebie pojawił się DH Tiger Moth, British Taylorcraft Auster oraz Piper Cub.

Po południu publiczność miała okazję zobaczyć występ Izy Guroś wraz z zespołem. Na płycie odbył się również kolejny pokaz grup rekonstrukcyjnych, tym razem był to Atak na Belgijskie Lotnisko. Zgromadzeni byli pod ogromnym wrażeniem realizmu z jakim odbył się Atak.

O 17.00 – po zapierającym dech w piersiach występie zespołu W.A.N prezes Aeroklubu uroczyście zamknął Nowotarski Piknik Lotniczy i zaprosił wszystkich na kolejny za rok.