Aktualności:
Ruszyła akcja edukacyjna "Samolotem przez Polskę" 16 Kwiecień 2012 o 15:53

Dlaczego samolot lata? Jak wygląda podróż samolotem? – odpowiedzi na takie i podobne pytania poznają niebawem uczniowie małopolskich szkół podstawowych. Wczoraj (4 kwietnia) ruszyła akcja edukacyjna "Samolotem przez Polskę". Organizowana jest wspólnie przez linie lotnicze eurolot.com, województwo zachodniopomorskie oraz województwo małopolskie. Dla uczestników przygotowano konkurs plastyczny, w którym główną nagrodą będą bilety lotnicze i wycieczka do Zachodniopomorskiego. Dla całej klasy!

Ideą inicjatywy edukacyjnej "Samolotem przez Polskę" jest zaznajomienie dzieci z tajnikami pracy pilotów i stewardess czy z kulisami funkcjonowania lotniska. – Dzieci, z ich naturalną ciekawością świata, chcą zawsze wiedzieć "jak to działa". Dlatego w ramach naszej akcji chcemy im pokazać kulisy lotu samolotem czyli to, czego nie mają szansy zobaczyć na co dzień Pasażerowie – mówi Jacek Balcer, Dyrektor Marketingu i Public Relations eurolot.com. – Przy okazji rozwiejemy wszelkie obawy związane z lataniem, które jest najbezpieczniejszą formą podróżowania, a o czym wciąż nie wszyscy są przekonani. 

Z nadejściem wiosny z pewnością każdy uczeń zaczyna niecierpliwie wyczekiwać wakacji. A ciepłe miesiące to przecież okres, kiedy myślimy o ciekawych miejscach nad morzem. Dlatego motywem przewodnim konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych w Małopolsce są wymarzone wakacje nad morzem. Prace plastyczne zatytułowane "Lecimy nad morze" można zgłaszać od 4 do 30 kwietnia. Głosowanie na najlepsze dziecięce dzieła odbędzie się na stronie www.eurolot.com i potrwa do 27 maja. Zwycięzców poznamy w Dzień Dziecka. 

Dla laureatów konkursu przewidziano wyjątkowe nagrody. Organizatorzy pomyśleli zarówno o indywidualnych zwycięzcach, jak i nagrodzeniu całych klas. Uczniowie, których prace okażą się najlepsze otrzymają bilety lotnicze dla całej rodziny, natomiast ich klasy będą mogły spotkać się z pilotem i stewardessą, zwiedzić zakamarki lotniska w Balicach, a nawet polecieć wspólnie do Szczecina. 

- Cudze chwalicie, swego nie znacie – to przysłowie wciąż bywa aktualne, lecz chcemy to zmienić - deklaruje dyrektor Paweł Mierniczak z Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Dodatkowo więc eurolot.com oraz województwa: zachodniopomorskie i małopolskie chcą zachęcać całe rodziny do odkrywania turystycznych uroków Polski. Rozwinięta siatka połączeń eurolot.com sprawia, że samolotem można się dziś dostać do każdego większego i atrakcyjnego turystyczne miasta czy regionu Polski. Ważne przy tym, że dzięki korzystnym ofertom cenowym (np. 50% zniżki dla młodzieży do 18 roku życia) podróże lotnicze stają się rzeczywiście dostępne. 

W tym samym czasie akcja edukacyjna "Samolotem przez Polskę" mieć będzie swą odsłonę w Zachodniopomorskim. W konkursie plastycznym, który tam będzie nosił tytuł "Lecimy do Małopolski", uczniowie będą mieli szansę wygrać lot dla całej klasy do Małopolski i pobyt w regionie. Samorządowi województwa małopolskiego zależy bowiem, aby tych, dla których Bałtyk i plaże są codziennością, zachęcić do odpoczynku na przysłowiowym drugim końcu Polski – w górach.

Więcej o akcji edukacyjnej "Samolotem przez Polskę" oraz konkursie na  www.eurolot.com.

Żródło: Małopolska OT PR, 2012-04-05 ; www.polskainfo.pl