Agroturystyka Oskar - Świerzawa [Agroturystyka]

Informacje

Dane kontaktowe (pobierz w formacie vCard)

Agroturystyka Oskar

adres: Agroturystyka Oskar
złotoryjska 22
59-540 Świerzawa

telefon: 75-7124-152

komórka: 693-293-120

email: wyślij wiadomość

Informacje

 

          ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!

Obok obiektu znajduje się również duży, oświetlony taras pod namiotem. Posiadamy również własny

 tor motocrossowy!!!

Oferujemy Państwu możliwość nauki jazdy na motorze oraz kładzie pod okiem wielokrotnego Mistrza Polski Mateusza Bembenika!!! ( www.bembenik.com.pl )



Na miłośników wycieczek czeka wiele tras rowerowych z dala od szumów i tłumów oraz wiele innych atrakcji...



Na życzenie gości oferujemy domowe posiłki.


KONTAKT:

Krystyna: 693 293 120
Paulina: 724 662 937
Mateusz Bembenik: 661 863 907

 

 

Oferta

 

Oferujemy Państwu:

  • pokój małżeński, wraz z łożem małżeńskim, oraz z 2 tapczanami jednoosobowymi dla dzieci, wyposażony w łazienkę i TV
  • pokój 4 osobowy, z możliwością złączenia łóżek, wyposażony w łazienkę i TV
  • 3 pokoje na piętrze (dwa 3 osobowe i jeden 8 osobowy), wyposażone w TV - łazienka znajduje się na korytarzu, na piętrze jest też duży hol z którego również można korzystać
  • salę bankietową, umożliwiającą organizację imprez do 40 osób
  • jadalnię
  • kuchnię

 

 

Atrakcje

 

Najwiekszą atrakcja jest nauka motocyklem pod okiem wielokrotnego Mistrza Polski w rajdach Enduro Mateusza Bembenika...nauka motocyklem wypożyczonym lub własnym-na torze motocrossowym,który znajduję sie obok Agroturystyki Oskar. serdecznie zapraszamy

» ATRAKCJE «

Muzeum Złota w Złotoryi - powstało w lipcu 1978 roku z inicjatywy społecznej, a także przy pomocy władz miasta. Jest to jedyne muzeum złota w polsce i znajduje się 30 km od obiektu \'\'OSKAR"

Nowy Kościół
(niem. Neukirch) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie złotoryjskim, w gminie Świerzawa, na Pogórzu Kaczawskim w Sudetach. Jest największą wsią gminy Świerzawa (długość 3,4 km)[1].

Zabytki:
    
Kościół Najświętszej Marii Panny

Najcenniejszym zabytkiem Nowego Kościoła jest ruina romańskiego kościoła NMP wzmiankowanego w 1228r., a zbudowanego ok.1220r. (wg niektórych badaczy w l. 1240-50). Była to budowla jednonawowa z prostokątną, dwuprzęsłową nawą i prawdopodobnie wielobocznie zakończonym, również dwuprzęsłowym, węższym prezbiterium. Na osi stoi kwadratowa wieża. Wówczas także dobudowano do prezbiterium zakrystię.

Kościół parafialny Matki Boskiej Różańcowej

Wzniesiony w latach 1743-49 dla ewangelików. Był remontowany w latach 1853 i 1968-70 oraz ostatnio. Zbudowany na rzucie wydłużonego ośmioboku lub prostokąta o mocno ściętych narożach, z wolnostojącą wieżą, połączoną z kościołem kładką na wysokości pierwszej kondygnacji. Wieża jest dołem kwadratowa z uskokowym portalem, górą przechodzi w smukły ośmiobok, zwieńczony iglicowym hełmem z prześwitem. Kościół nakrywa łamany dach z lukarnami. Portal i okna zamknięte łukami odcinkowymi w kamiennych opaskach. Wnętrze przykryte sklepieniem zwierciadlanym z lunetami, pokryte sztukaterią. Pierwotnie były dwukondygnacyjne drewniane empory, które później obniżono.
Wewnątrz bogate wyposażenie, głównie barokowo-rokokowe w nieco zmienionym układzie, ponieważ drewniany, polichromowany ołtarz z drugiej połowy XVIII w. przeniesiono na stronę zachodnią (pierwotnie stał pod amboną); drewniana polichromowana ambona i prospekt organowy z drugiej połowy XVIII w

Folwark przy nieistniejącym zamku

Z dawnego zespołu zamkowego zachowały się tylko ślady: pozostałości parku o pow. 2,75 ha, w obecnym kształcie założonego w XIX w. i brama z pierwszej połowy XIX w. Zamek powstał w 1319r., był wielokrotnie przebudowywany, ostatnio w XIX w., gdy uzyskał wygląd neogotycki. Była to rozczłonkowana budowla, częściowo otoczona fosą. Po 1945r. rozebrany.
Na północ od zamku zachował się zespół folwarku zamkowego przy ul. Jeleniogórskiej. Założony wokół obszernego dziedzińca, składa się z szeregu budowli murowanych z czwartej ćwiartki XVIII w., w większości przebudowanych w czwartej ćwiartce XIX w.: budynek mieszkalny – dwukondygnacyjny; budynek mieszkalno-biurowy – dwukondygnacyjny; oficyna mieszkalna – dwukondygnacyjna, nakryta mansardowym dachem; dwukondygnacyjny budynek mieszkalno-gospodarczy ( magazyny ); budynek gospodarczy – dwukondygnacyjny; trzykondygnacyjny spichlerz; dwukondygnacyjna obora i stodoła z 1879r.

ATRAKCJE PRZYRODNICZE GMINY

  • Organy Wielisławskie
  • Dąb szypułkowy
  • Wielisławka
  • Miejska Ścieżka
  • Jaskinia Wielisławska
  • Piaskowa Góra
  • Skowroniec
  • Łomy
  • Kraśnickie Wzgórze

» MAPA «

 

Mapa

51.015755,15.890906

wyślij wiadomość