Stadnina Koni Rajd - Szczawnica [pozostałe firmy]

Informacje

Dane kontaktowe (pobierz w formacie vCard)

Stadnina Koni Rajd

adres: Stadnina Koni Rajd
Biała Woda 12A
34-460 Szczawnica

Informacje

Stadnina Koni RAJD jest częścią Grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica, a także Ośrodkiem Górskiej Turystyki Jeździeckiej afiliowanym przez PTTK. Stadnina znajduje się w Jaworkach - zaledwie 6 kilometrów od Szczawnicy. To niezwykle malowniczy rejon, w bliskim sąsiedztwie czterech rezerwatów przyrody - Homole, Biała Woda, Wysokie Skałki i Zasalskie-Bodnarówka. Przez rezerwaty, bądź w ich pobliżu, wiodą znakowane szlaki turystyczne, piesze, rowerowe oraz konne, idealne na przejażdżki. 

Goście Stadniny mogą skorzystać z bogatej oferty szkoleniowej i rekreacyjnej. W Stadninie prowadzona jest, pod bacznym okiem profesjonalnych instruktorów, nauka jazdy od podstaw, a także zajęcia doskonalenia umiejętności jeździeckich na ujeżdżalni.

Piękno otaczającego stadninę rezerwatu przyrody można podziwiać o każdej porze roku. Dla grup oraz dla indywidualnych klientów organizowane są: rajdy, przejażdżki konne i spacery, a zimą - kuligi z pochodniami. W stadninie odbywają się również spotkania integracyjne oraz imprezy okolicznościowe. Stadnina Rajd to również centrum hipoterapii, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli mogą korzystać z rehabilitacji psycho-ruchowej.

Mapa

49.407910,20.557776

Oferta specjalna

W Stadninie RAJD, zarówno dzieci jak i dorośli, mogą korzystać z rehabilitacji psycho-ruchowej.

Jazda na koniu to nieustanne ćwiczenie równowagi. Dodatkowo, sposób w jaki koń się porusza uaktywnia poszczególne partie mięśni jeźdźca, koryguje wady postawy ciała oraz reguluje napięcie mięśniowe.

Zapraszamy wszystkich chętnych do nauki jazdy konnej na ujeżdżalni. Zajęcia dostosowane są do indywidualnych umiejętności i wymagań jeźdźców.

Dla osób, które zaczynają swoją przygodę z końmi proponujemy naukę jazdy konnej od podstaw, która obejmuje:

  • ćwiczenia rozluźniające,
  • ćwiczenia pomagające zachować prawidłową postawę i równowagę na koniu,
  • jazdę na lonży,
  • naukę jazdy w podstawowych chodach,
  • naukę podstawowych figur na ujeżdżalni.

Dla bardziej zaawansowanych gości polecamy jazdę na ujeżdżalni doskonalącą dosiad i umiejętności jeździeckie. Zajęcia te są przygotowaniem do prawidłowej i bezpiecznej jazdy w terenie.