Wierchomla Bacówka - Wierchomla [Schroniska/Kempingi]

Informacje

Dane kontaktowe (pobierz w formacie vCard)

Wierchomla Bacówka

adres: Wierchomla Bacówka
Bacówka Nad Wierchomlą 1
33-370 Wierchomla

telefon: 502 45 85 18

email: wyślij wiadomość

Informacje

Bacówka PTTK Nad Wierchomlą - schronisko turystyczne PTTK położone w Beskidzie Sądeckim, w paśmie Jaworzyny Krynickiej, pomiędzy Runkiem i Pustą Wielką. Usytuowane jest na wysokości 880 m n.p.m., na rozległej polanie Nad Wierchomlą, której stoki opadają do doliny Małej Wierchomli. Z polany rozciągają się widoki na pasmo Radziejowej i przy dobrej widocznosci, na Tatry.

Oferta

Bacówka posiada 33 miejsca noclegowe, ale nikogo nie zostawimy bez noclegu! - kompleksowa obsługa grup, wycieczek i turystów, - imprezy integracyjne i spotkania biznesowe w niezwykłym miejscu z wieloma atrakcjami tj. kapela góralska, biesiada ze smażeniem barana oraz smaczną regionalną kuchnią, - imprezy okolicznościowe dla dużych grup - możliwość negocjacji ceny, - kuligi w okresie zimowym oraz dowóz narciarzy do stacji narciarskiej Wierchomla z schroniska, - obozy zimowe oraz letnie, - świetna kuchnia, rozgrzewające napoje i pieczenie barana, - jadalnię z kominkiem oraz miłą i niezapomnianą atmosferę, - noclegi w pokojach 4,3 i 2 osobowych, - pole namiotowe, - ciekawe i wyjątkowe szlaki, Dodatkowo już niebawem będziemy organizować przejażdżki i wyprawy quadami a w okresie zimowym skuterami śnieżnymi! Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą przeżyć coś niezwykłego w miłej atmosferze. Dla narciarzy oprócz wyjątkowych i niezapomnianych widoków w naszej okolicy znajduje się największa stacja narciarska w beskidzie sądeckim. Szeczegóły na temat stacji na stronie www.wierchomla.pl.

Atrakcje

Ważniejsze atrakcje turystyczno-krajoznawcze: - rozległa panorama roztaczająca się z okien Bacówki PTTK - rezerwat \\"Uhryń\\" im. Prof. Mieczysława Czai na północnych stokach Runka (stary drzewostan bukowo-jodłowy) - zabytkowy kościółek w Wierchomli i w Szczawniku - zabytkowa cerkiew z Złockiem - zabytkowe kapliczki przy szlaku na Pustą Wielką przy szlaku Złockie-Jaworzyna Krynicka, w Wierchomli Wielkiej i Małej, w Szczawniku i Złockiem oraz w Muszynie na rynku - rezerwatt lasu lipowego Oberżyska o powierzchni 35,5 ha (lipa drobnolistna) w Muszynie pod Mikową Górą - Muzeum PTTK w Muszynie (zbiory etnograficzne i historyczne miasta Muszyna) - ruiny zamku z początku XIV w. w Muszynie - domy mieszkalne z XIX w. w Muszynie - Ośrodek Kultury Turystyki Górskiej PTTK - Muzeum przy schronisku na Jaworzynie Krynickiej - Zbójecka Grota koło Muszyny - pieczary pod Pustą Wielką

Mapa

49.451164,20.840378

wyślij wiadomość