Aktualności:
TryTool - 2. Krakowski Mityng Drytoolowy 24 Styczeń 2012 o 11:43

W sobotę 11 lutego na krakowskim Zakrzówku odbędzie się TryTool - 2. Krakowski Mityng Drytoolowy. Zaproszeni są wszyscy pasjonaci drytoolingu oraz ci, którzy chcieliby poznać jego podstawy. Organizatorzy gwarantują wiele sportowych emocji i wspaniałe widowisko wspinaczkowe. 

Głównym elementem mityngu będzie wspinaczka zespołowa w zawodach TryTool po jak największej liczbie dróg oznaczonych przez organizatorów. Wspinacze (amatorzy i specjaliści) będą mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności sprawnego wspinania na dużej liczbie dróg w określonym limicie czasowym. Wygra ten zespół, który zgromadzi największą liczbę punktów. 

Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy (pierwsza 9.00-11.30, druga 12:00-14:30). Na zwycięzców będą czekały nagrody - sprzęt Petzl i odzież Directalpine ufundowane przez AMC, głównego sponsora imprezy.

Natomiast dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą dyscypliną, przygotowano warsztaty drytoolowe, które odbędą się w dwóch odsłonach - o godz. 11 i 13 (każda potrwa około godziny). Spotkanie odbędzie się w specjalnie na tę okazję przygotowanym namiocie, a poprowadzi je Maciek Ciesielski.

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się wiele o technice drytoolingu, rozwiązaniach sprzętowych i odzieżowych - np. jakiej długości dobrać czekan, jakie buty wziąć na jednodniowe wspinanie, a jakie na wielodniowe i dużo dużo więcej.

Dla początkujących organizatorzy przygotowali również możliwość wspinaczki na trzech specjalnie przygotowanych na potrzeby mityngu drogach wspinaczkowych - sprzęt w postaci raków, czekanów oraz kasków zapewni Petzl. Wspinaczka w sektorze ABC odbędzie się pod czujnym okiem instruktorów z KW Kraków.

Warsztatom towarzyszyć będą pokazy najnowszego sprzętu firmy Petzl. Wśród wszystkich uczestników mityngu będą rozlosowane nagrody - niespodzianki przygotowane przez Sponsora imprezy.

Wstępny program:
9:00 - początek mityngu, start pierwszej grupy wspinaczkowej w sektorze drytoolowym w zespołowych zawodach TryTool,
9:00 - zapisy na wspinaczkę z wykorzystaniem sprzętu Petzl oraz pod okiem instruktorów,
10:00 - rozpoczęcie wspinaczki na drogach ABC
10:30 - prezentacja sprzętu alpinistycznego Petzl,
11:00 - Warsztaty Drytool - prowadzenie Maciek Ciesielski, I tura,
12:00 - start drugiej grupy wspinaczkowej w sektorze drytoolowym w zespołowych zawodach TryTool
13:00 - Warsztaty Drytool - prowadzenie Maciek Ciesielski, II tura,
14:30 - prezentacja sprzętu alpinistycznego Petzl,
15:30 - Ogłoszenie wyników zawodów TryTool i losowanie nagród.

Imprezie, od godziny 11.00, będzie towarzyszył grill obsługiwany przez restaurację Paolo, na którym będzie się można zaopatrzyć w smakowite przekąski (kiełbasa, karkówka, kurczak) oraz pyszny żurek i ciepłe napoje.    

Organizatorem imprezy jest KW Kraków, głównym patronem medialnym wspinanie.pl, partnerem Nasze Skały, a głównym sponsorem firma AMC, dystrybutor Petzla i Directalpine.

Źródło: 4outdoor.pl