Wioska indiańska Tatanka

Wioska indiańska TatankaCiekawym miejscem na turystycznej mapie województwa łódzkiego jest indiańska wioska Tatanka położona w Solcy Małej koło Ozorkowa. Założona w 2003 roku przez pasjonata kultury indiańskiej pozwala na kilka godzin przenieść się w krainę północnoamerykańskiej prerii i spełnić dziecięce marzenia o zostaniu wodzem czerwonoskórych.

Pomysł na założenie wioski indiańskiej zrodził się z fascynacji książkami Karola Maya, Jamesa F. Coopera i wielu innych. Od początku swego istnienia rozrosła się ona znacznie oferując przybyszom coraz to nowe atrakcje.

Wioska składa się z kilkunastu tipi, w których można zapoznać się ze sposobami życia Indian z Ameryki Północnej. Oprócz tego odtworzono tu ziemiankę wykorzystywaną przez niektóre plemiona. Ulokowano w niej muzeum prezentujące repliki indiańskiego rękodzieła wykonanego z naturalnych materiałów roślinnych i zwierzęcych. Nieopodal znajduje się mini zoo, w którym zobaczyć można zwierzęta zamieszkujące amerykańskie prerie. 

Wioska indiańska TatankaWspaniałym uzupełnieniem zwiedzania jest możliwość uczestniczenia w indiańskich zajęciach oraz konkordancjach sportowych. Pod okiem doświadczonych opiekunów można nauczyć się strzelania z łuku i dmuchawki, rzutu włócznią i tomahawkiem czy łowienia ryb. Atrakcją są hodowane tu psy rasy Alaskan Malamute, używane w ziemie do ciągnięcia psich zaprzęgów. 

Ponadto właściciele wioski mają w swojej ofercie warsztaty muzyczne, etnograficzne, przyrodnicze i historyczne pozwalające lepiej poznać Amerykę Północną i jej mieszkańców. 

Całość pobytu zakończyć można ogniskiem, w trakcie którego opowiadane są indiańskie legendy i przypowieści. Wszystko to sprawia, że dzień spędzony w Tatance będzie niezapomnianym przeżyciem.