Gospodarstwo agroturystyczne "Pod Jesionami" - Krośnice [Agroturystyka]

Informacje

Dane kontaktowe (pobierz w formacie vCard)

Gospodarstwo agroturystyczne "Pod Jesionami"

adres: Gospodarstwo agroturystyczne "Pod Jesionami"
26
56-320 Krośnice

telefon: (071) 38 48 695

komórka: 608 428 799

email: wyślij wiadomość

Informacje

Gospodarstwo agroturystyczne "Pod Jesionami". Nasze gospodarstwo znajduje się w cichej, spokojnej, otoczonej pięknymi lasami i stawami wiosce Wąbnice. Malowniczo położonej w sercu największego w Polsce Parku Krajobrazowego "Dolina Baryczy" oraz rezerwatu "Stawy Milickie". W odróżnieniu od większości innych gospodarstw agroturystycznych upodabniających się do małych pensjonatów, znajdziesz u Nas ciepłą, rodzinną atmosferę. Mamy wspaniałe warunki do wypoczynku z małymi dziećmi. Istnieje też możliwość przywiezienia ze sobą swoich zwierząt. Przyjmujemy gości przez cały rok.

Oferta

Nasi goście mają do dyspozycji bezpłatnie : rowery, sprzęt pływający i wędki. Istnieje możliwość przywiezienia ze sobą zwierząt - jednak prosimy o wcześniejsze uzgodnienie tego z Nami. Zapewniamy pomoc przy organizacji zwiedzania okolicy. Nasze gospodarstwo, to 4 hektary całkowicie ogrodzonego terenu na którym znajdują się : - dwa zarybione stawy zasilane wodą źródlaną, - altana ze stołem biesiadnym, - miejsca pod rozbicie namiotów, - miejsca na ogniska i grill, - plac zabaw dla dzieci, - sad owocowy, - dużo wolnej przestrzeni i zieleni, Goście nasi mają możliwość : - wypoczynku w ciszy i spokoju, - grillowania, palenia ognisk, wędzenia, - łowienia ryb, bez konieczności kupowania złowionych, - bezpłatnego korzystania ze sprzętu pływającego, - bezpłatnego korzystania z rowerów i wędek, - parkowania na terenie ogrodzonej posesji, - rozbicia namiotów, - korzystania z sadu i ogródka warzywnego, - wzięcia udziału w pracach gospodarskich, - zbierania runa leśnego, - przebywania wśród zwierząt gospodarskich (m.in. świnki wietnamskie), - negocjowania ceny :). Dodatkowo zainteresowanym proponujemy : - wzięcie udziału w wycieczkach po terenie parku z wykwalifikowanym przewodnikiem (m.in. bird-watching). W bezpośrednim sąsiedztwie naszego gospodarstwa są piękne lasy bogate w grzyby, jagody i jeżyny. W bliskiej okolicy są też liczne sady wiśniowe, jabłkowe i brzoskwiniowe, oraz plantacje czarnej porzeczki i truskawek. Rozległe kompleksy leśne i stawowe oraz krystalicznie czyste powietrze, tworzą niezwykły mikroklimat. Gwarantujemy spokój, ciszę i pogodę ducha.

Atrakcje

Nasze gospodarstwo agroturystyczne położone jest w północno-wschodniej części Dolnego Śląska, na terenie największego w Polsce Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy o powierzchni 87 tys. ha. Składają się nań wielkie kompleksy leśne i stawowe, unikatowa fauna i flora oraz bogactwo krajobrazów. Zamieszkuje tu ponad 270 gatunków ptaków. Na terenie Parku znajduje się znany rezerwat ornitologiczny Stawy Milickie. O jego randze świadczy fakt, że znalazł się w programie ONZ Living Lakes jako jeden z 13 unikalnych obszarów wodnych na świecie. W okolicy znajduje się też wiele zabytków, od prehistorycznych obiektów archeologicznych po zabytki architektury w oddalonym o 6 km Miliczu, oraz okolicznych miejscowościach. Przemierzając okolicę, natkniesz się na małe dworki, zagubione wśród zieleni stare kapliczki czy prehistoryczne grodziska. Naszą wieś oplata sieć tras rowerowych i pieszych o różnym stopniu trudności. Ze względu na położenie na terenie parku i rezerwatu, stanowimy doskonałą bazę wypadową na krótsze i dłuższe wypady w teren. Od większości najciekawszych i najcenniejszych miejsc, dzieli nasze gospodarstwo od kilku do kilkunastu kilometrów. W okolicy są gospodarstwa oferujące jazdy konne i przewozy bryczką. Niedaleko jest również eko-pasieka w której można podziwiać ozdobne ule i architekturę związaną z pszczelarstwem oraz kupić miód. A gospodarstwa ekologiczne oferują zdrową żywność. W licznych sadach oddalonych o kilkanaście minut spacerem, kupisz pyszne jabłka, brzoskwinie lub wiśnie które możesz sam zerwać prosto z drzewa. Piękne okoliczne lasy, bogate w owoce runa leśnego i grzyby, hojnie obdarują Cię swym bogactwem. Wędrując po okolicy będziesz sycić się przepięknymi widokami, dziewiczą przyrodą i ciszą. Poznasz miejsca które oczarują Cię swoim urokiem i niepowtarzalnym klimatem o każdej porze roku. Poczujesz smak i zapach czystego powietrza, nigdy nie zatrutego przemysłem i spalinami. Odnajdziesz tu spokój,a w tym spokoju... siebie. Serdecznie zapraszamy!

Mapa

51.476441,17.359193

wyślij wiadomość